Spēles pieaugušajiem

Kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem – spēles pieaugušajiem ir lielisks veids, kā pavadīt laiku kopā. Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties spēlēt galda spēli, ļauties āra aktivitātēm vai doties kopīgā atrakcijā, spēles rada pozitīvas emocijas, palīdz atslēgties no ikdienas rutīnas un rada daudz jauku atmiņu.

Izvēloties spēles, ir svarīgi saprast, kur to spēlēsiet, cik spēlētāju būs un kādas ir dalībnieku intereses. Jo trāpīgāk izvēlēsieties spēli, jo jautrāks būs kopā pavadītais laiks, turklāt lielākā daļa spēļu spēj atraisīt pat ikdienā klusus un kautrīgus cilvēkus.

Spēļu daudzveidība

Spēļu klāsts ik gadu paliek arvien plašāks, piedāvājot gan asprātīgas un stratēģiskas galda spēles, gan dažādas āra spēles un aktivitātes, piemēram, pēdējo gadu laikā īpaši populāri ir kvesti un komandas spēles dalībnieku saliedēšanai.

Galda un kāršu spēles

Neatkarīgi no tā, vai tiekaties ar draugiem vai vēlaties pavadīt jautru pēcpusdienu ar kolēģiem, galda spēles pieaugušajiem ir lielisks veids, kā interesanti pavadīt brīvo laiku. Spēļu veikalos varat atrast gan intelektuālas spēles prāta asināšanai un jaunu zināšanu apguvei, gan stratēģiskas spēles, kur nepieciešama intuīcija un prāts, gan arī jautras spēles vienkāršai izklaidei.

Galda spēles varam iedalīt vairākās grupās:

  • veiklības spēles, piemēram, jenga;
  • klasiskās spēles, kā pokers, kuru noteikumi parasti visiem ir zināmi;
  • loģikas spēles un prāta mežģi, kā Katana, kur katrs gājiens tiek rūpīgi pārdomāts;
  • viesību spēles, kas parasti ir ar vienkāršiem noteikumiem, viegli izskaidrojamas un ar mērķi radīt jautrību.

Visas augstākminētās ir gan interesantas, gan jautras spēles pieaugušajiem, kuras var pielāgot un izvēlēties atkarībā no tā, kā vēlaties pavadīt vakaru, taču neatkarīgi no tā, kuru spēli izmantosiet, tas būs kvalitatīvi pavadīts laiks.

Kvesti un āra spēles

Galda spēles ir lielisks risinājums, ja esat neliels skaits cilvēku un plānojat rāmu pasēdēšanu, taču, ja gribas kopā padarīt kaut ko aktīvu, tad varat doties uz kādu no kvestiem vai uzrīkot jautras spēles brīvā dabā pieaugušajiem.

Kvesti parasti notiek telpās un tie lieliski kalpo komandas saliedēšanai. Kvestu laikā visa komanda tiek ieslēgta noteiktā telpā, kur, sekojot līdzi norādēm un izmantojot loģisko domāšanu, komandai kopīgi jāatrisina uzdevums, lai izkļūtu no telpas. Šīs spēles lielākais pluss ir tas, ka tajā nav vecuma vai spēju ierobežojumu. Piedalās visi, kas vēlas.

Sagatavošanās spēlei

Ja spēles organizējat pašu spēkiem, tad sagatavošanās ir ļoti būtiska, jo jāparūpējas par visu aprīkojumu, izkārtojumu un pasākuma plānu, taču, ja dodaties uz vietu, kur viss jau ir sagatavots, tad svarīgākais pirms spēles – dalībnieku pilnvērtīga informēšana, lai sagatavotos. Piemēram, ja plānotas āra aktivitātes, jāparūpējas, lai visiem būtu piemērots apģērbs un apavi. Savukārt, ja plānotas viesību galda spēles, tad jāpiemeklē tāda spēle, kas varētu šķist gana interesanta visiem un nebūtu pārāk sarežģīta.


Spēles pieaugušajiem ir ļoti daudzas un dažādas, lai izvēlētos piemērotāko, varat apjautāties draugiem, kuras ir viņu iecienītākās spēles, vai varat iepazīties ar atsauksmēm internetā, kas ļaus vismaz virspusēji saprast, kurā virzienā meklēt un doties.